Бібліотекарі Гуляйпілля

Бібліотекарі Гуляйпілля

Педагогічні читання до 150-річчя Бориса Грінченка «Борис Грінченко: вартовий рідного слова»



Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні. Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдете, коли познайомитеся з запропонованими матеріалами.


Інтернет все глибше з кожним днем оволодіває інформаційним простором суспільства. Однією з позитивних властивостей Інтернету є відкритість та доступність до джерел наукової інформації. Матеріали, розміщені в Інтернеті можна читати, завантажувати, копіювати, поширювати, роздруковувати, або використовувати з іншою метою за відсутності фінансових, правових і технічних перешкод. Єдиним обмеженням на відтворення і розповсюдження публікацій і єдиною умовою є  врахування копірайту (авторське та суміжні права, («виняткові права»)). Це необхідно для того, щоб автор міг контролювати цілісність своєї роботи і обов'язкові посилання на його ім'я при використанні роботи і її цитуванні.

В зв’яку з обмеженим досупом до друкованої продукції з тематики, що стосується життя та діяльності Б. Грінченка та широким представленням даної інформації на сторінках сайтів, блогів освітніх установ, приватних осіб, педагогічні читання пропонується провести як вивчення та обговорення представленої в мережі інформації.









24 коментарі:

  1. Запропонувати провести голосні читання творів Бориса Грінченка в школах на уроках літератури;
    ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом Бориса Грінченка на виховних годинах, годинах цікавої інформації та годинах спілкування; організувати для старшокласників віртуальну екскурсію в музей Бориса Грінченка.

    ВідповістиВидалити
  2. Постать Бориса Грінченка є знаковою в історії України, історії сучасної української мови та літератури. Тому, безумовно, потрібно на неї звертати увагу учнів на уроках та в позаурочний час. Треба знайомити учнів з біографією Б.Грінченка та його творами.

    ВідповістиВидалити
  3. Олена Алфьорова. Пропоную провести зустріч з героями творів Б.Грінченка у Творчій світлиці. Доцільними будуть і художні читання творів. необхідно провести виставку-презентацію книг. Мені здається, що деякі твори автора актуальні і сьогодні. тому, можливо, можна обрати їх і для дослідницької роботи.

    ВідповістиВидалити
  4. Відповіді
    1. Борис Грінченко -історична постать і багатогранна. Деякі твори автора актуальні і сьогодні

      Видалити
  5. Ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом Бориса Грінченка на виховних годинах.Необхідно провести виставку-презентацію книг.

    ВідповістиВидалити
  6. Автор видалив цей коментар.

    ВідповістиВидалити
  7. Пропагувати серед школярів і молоді творчість видатного українського письменника , мовознавця, громадського діяча Бориса Грінченка: виховувати у дітей повагу до митців, які присвятили своє життя служінню народу.

    ВідповістиВидалити
  8. Спадщина Б. Грінченка невичерпна і багатогранна.Це - літератор, перекладач,критик, педагог, етнограф. Популяризувати серед учнів його твори, ознайомити з творчим та життєвим шляхом письменника, виховувати у дітей цікавість,пошану до видатного діяча українського народу.

    ВідповістиВидалити
  9. Орос Наталія Миколаївна, Бірюк Наталія Анатоліївна
    Борис Грінченко - цікава і багатогранна постать в українській літературі. Його життя і творчість може послужити матеріалом для дослідницької роботи. Пропонуємо пропагувати творчість Грінченко у всіх його аспектах (художні твори, словники, переклади).
    Вважаємо, що краще проводити такі заходи в бібліотечному форматі, але не у всих є така можливість.

    ВідповістиВидалити
  10. Мені подобається проведення заходів в Бібліотечному форматі.

    ВідповістиВидалити
  11. Його життя і творчість у калейдоскопі документів і фактів дає сьогоденному читачеві чимало повчального та пізнавального, спонукає до власних роздумів і оцінок. Впроваджуватиму його ідеї в життя.

    ВідповістиВидалити
  12. Творчість Бориса Грінченка особливо актуальна в наш час, тому потрібно ознайомлювати учнів з його творчістю на уроках, виховних годинах, проводити виставки-презентації книг.

    ВідповістиВидалити
  13. По-перше, мені дуже сподобалась форма проведення педагогічних читань. Дистанційно, на блозі - це дуже зручно!
    По-друге, матеріали для читання вдало підібрані! Дізнався багато цікавого про життя та творчість Бориса Дмитровича Грінченка! Особисто мене вразила стаття Антоніни МОВЧУН "Борис Грінченко і Марія Загірня: феномен родинного життя".

    ВідповістиВидалити
  14. Вітаю всіх учасників педагогічних читань, присвячених 150 - річчю Бориса Грінченка! Мені сподобалась дистанційна форма проведення семінарів, обговорень наукових та методичних проблем в галузі освіти. Педагогічні читання дійсно дають можливість вивчити та обговорити сучасні проблеми, висловити власну думку.
    Матеріали,що представлені для обговорення змістовні, цікаві, пізнавальні та різноманітні за формою. Це дає можливість залучити до ознайомлення з творчістю Бориса Грінченка різні за віком категорії дітей.

    ВідповістиВидалити
  15. Матеріал дуже цікавий. Його можна порекомендувати для перегляду як вчителям початкових класів так і вчителям філологам, тому що дистанційна форма воно доступна всім. А також можна запропонувати ці матеріали використовувати на вихзовних годинах та позакласних заходах.

    ВідповістиВидалити
  16. Матеріали,що представлені для обговорення змістовні, цікаві, пізнавальні та різноманітні за формою. Проопагувати творчість Б.Грінченка серед школярів, ввести його твори в навчальну програму

    ВідповістиВидалити
  17. Дуже сподобалися мені матеріали, що представлені для нас. Вони пізнавальні та різноманітні за формою, доступні для школярів та вчителів. Їх можна використовувати в своїх заходах, таким чином пропагувати життя і творчість Б.Грінченка.

    ВідповістиВидалити
  18. Дистанційна форма проведення педагогічних читань сприяє популяризації творів Б.Грінченка, його життєвого та творчого шляхів. Матеріали, що представлені для обговорення цікаві, змістовні,пізнавальні зо формою та змістом.

    ВідповістиВидалити
  19. Життя та пригоди героїв казок - повчальний урок для молодших школярів. Казки Б. Грінченка - веселі і сумні, смішні і повчальні.Ними захоплювалися ще діди і прадіди наші. Тож хай вони послужать на добро у світі й нам,людям теперішнім, великим та малим.

    ВідповістиВидалити
  20. Спадщина видатного письменника та громадського діяча величезна і невичерпна, вражає його монументальна праця "Словник української мови". Це дійсно плід невтомного трудівника слова, патріота української державності, української незалежності, яку сьогодні знову необхідно відстоювати, а не йти до різних союзів.

    ВідповістиВидалити
  21. Артюх Ірина Вікторівна, директор:
    - Мої найщиріші вітання всім учасникам педагогічних читань на блозі "Бібліотечний формат"! Не могла відмовити собі у задоволені поспілкуватися з вами на таку цікаву і досить актуальну тему, бо саме дистанційна форма проведення таких заходів надає унікальну можливість висловити своє ставлення до предмету обговорення та отримати зворотній зв'язок.
    - Педагогічні читання на тему:"Б.Грінченко: вартовий рідного слова" покликані створити умови для поширення серед педагогів та бібліотекарів спадщини Б.Грінченка, підвищити науково - методичний рівень їх професйної компетентності. Тема обговорення ймовірно зацікавить як вчителів - мовників так і вчителів історії, оскільки постать Грінченка є неоднозначною, як на теренах літератури, так і у історичному аспекті. Багатогранність таланту Грінченка може стати поштовхом для наукових досліджень учнями старших класів у форматі МАН. А чудовий світ казок, який Грінченко відкрив для найменших читачів, може стати початком розвитку їх природних талантів та здібностей. Наприклад: написання власних казок, переклад їх із прози на віршовану мову, створення ілюстрацій до написаних творів, тощо.

    ВідповістиВидалити
  22. Дуже й дуже рада, що всі ми стали активними учасниками педагогічних читань творчості Бориса Грінченка. Іноді буває, що книжка стоїть на полиці, і ти не зважаєш на неї роками, а потім зовсім непередбачено береш до рук - і ти у полоні іншого світу! Так сталося і зі мною. Дякую за таку зовсім ненавмисну допомогу! Дякую за те, що завдяки такій формі проведення читань ми дізналися про Бориса Грінченка не просто як про письменника, а побачили його як Людину, Людину унікальну, неповторну, талановиту. Думаю, що будемо працювати в такому форматі і надалі. Усім бажаю успіху!

    ВідповістиВидалити
  23. Літературна спадщина Б. Грінченка є невичерпною та актуальною на сьогоднішній день, як і 100 років тому. Свої казки автор писав, як для дорослих так і для дітей. Його казки веселі і сумні, смішні та повчальні, вони захоплюють не тільки школярів, а й доросле покоління. Тому згодна з попередніми коментарями, що постать Б.Грінченка є світла й актуальна на сьогоднішній день, тому необхідно використовувати її на уроках української мови та літератури та в бібліотечній практиці.

    ВідповістиВидалити